Začínate podnikať


Ste začínajúci podnikateľ? Čo potrebujete na začiatok?

Tak úplne najpodstatnejšími je nápad a odvaha, ak nemáte nápad a odvahu je to zlé, a začať podnikať je veľmi nerozumné, ale my predpokladáme že viete v čom chcete podnikať a takisto aj prečo.

1. Potrebujete názov firmy
v prípade že ste živnostník tak si moc nenavyberáte vaše meno tam musí byť ale dodatok je tiež podstatný, treba si zvoliť meno originálne, jednoduché, a ľahko zapamätateľné. Poobzerajte sa okolo seba , je známe že množstvo firiem vytvára názov spájaním rôznych slov. Vznikajú najrôznejšie skratky niektoré podarené niektoré menej. Množstvo firiem má tiež rovnaký názov prípadne veľmi podobný Ekfin, Ekofin, Ekofinex, EkoFine a podobne, vznikli spojením spol ekonomícké, finančné, a podobné slová, takýchto spojení je veľa, ste si istý že sa chcete volať tak ako ďalších 5 firiem? Príípadne aby si Vás ľudia mýlili? Spájali si vás do jedného celku? Niekedy to môže byť výhodné ale keď začínate, oplatí sa byť originálny, začať s tzv. čistým štítom a budovať si svoju firmu.

2. Potrebujete sa rozhodnúť v čom ste výnimočný
Na trhu môžete preraziť rôznymi spôsobmi, existujú viacerí lídri v rôznych oblastiach, kategorizovať by sa dali do troch skupín:

a) cenový líder - svoju pozíciu si získal cenovou politikou, najnižšie ceny sú rozhodujúce, nevyrába žiadnu pridanú hodnotu, ide sa na najnižšie ceny, môže sa stať. Že na úkor kvality ale to nie je dobré vzhľadom na to, že nižšia kvalita nie je dobrou reklamou, ale väčšinou sa jedná o inovácie, ktoré nerobí, čaká sa kým konkurencia niečo vymyslí prinesie a potom sa začne aj nízkonákladová výroba

b) líder vo vývoji
- táto firma je zameraná na vývoj, stále prináša inovácie, kvalitné produkty a služby, stále sa zdokonaľujú, keď uvedú na trh jeden produkt vedia už o daľšom ktorí príde na trh po ňom neustále vyvíja nové a nové a stala sa lídrom v oblasti vývoja, cena je stanovená tým, že máte najnovši model a pod. Nemôže sa stať cenovým lídrom pretože by nemala dostatok prostriedkov na ďalší vývoj a výskum a taktiež by nemohla byť prestížnou značkou

c) líder v oblasti služieb
- ponúkajú nadštandardné produkty a k nim poskytujú pridanú hodnotu v podobe exkluzívnych služieb, rôzny servis, ktorý Vám v inej spoločnosti neponúknu, 24 hodinový servis, špeciálne poradenstvo, najrôznejšie benefity a partnerské programy. Ich ceny sú vyššie ale zákazníci sú ochotní platiť z dôvodu nadštandardu, nové produkty zavádzajú pravidelne, po otestovaní. Taktiež je u nich veľká flexibilita, dokážu Vám prispôsobiť riešenie na mieru a efektívne využiť Vami vynaložené prostriedky na riešenie Vášho problému a zaručiť Vašu spokojnosť.

3. Slogan firmy
Niektoré firmy tento fakt zanedbávajú ale je dôležité mať nejaké heslo, ktoré Vás vystihuje. Treba sa vyhýbať zaužívanému klišé ako to najlepšie pre Vás, pre Váš úsmev na tvári (pokiaľ sa nejedná o dentálnu hygienu) alebo odborníci pre Vás. Treba si zvoliť slogan výstižný, originálny, možno aj vtipný, nie však urážlivý alebo nejakým spôsobom negatívne podfarbený.

4. Základné prvky externej komunikácie
Zvoliť si správnu pečiatku, formu a tvar vizitiek, webové stránky,treba sa rozhodnúť aké komunikačné kanály sa hodláte využiť, na prvotnú prezentáciu, pri zavádzaní produktov a pod.


Ak ste všetky tieto body splnili ste na najlepšej ceste k úspešnému začiatku, keby ste potrebovali akokoľvek poradiť sme tu pre Vás, stačí nás kontaktovať >>>
 

 
agentúra sk,corporate identity,design, graficka tvorba,graficke studio,graficky dizajn,grafické študio, grafické štúdio, grafické štúdiá, graphic design, internetova reklama, reklama, reklama na internete, reklama na slovensku, reklamna agentura, reklamna agentura trencin, reklamna agentúra, reklamne agentury, reklamná agentura, reklamná agentúra, reklamná agentúra trenčín, reklamné, reklamné agentúry, reklamné plagáty, reklamných, reklamu, reklamy, slovensko reklama, tvorba, tvorba web stranok, tvorba web stránok, tvorba webov, tvorba webových stránek, tvorba webstranok, tvorba webu, tvorba www, tvorba www stranok, tvorba www stránok, tvorba wwww, tvorby www, web design, web tvorba, webdesign, štúdio vagentúra sk,corporate identity,design, graficka tvorba,graficke studio,graficky dizajn,grafické študio, grafické štúdio, grafické štúdiá, graphic design, internetova reklama, reklama, reklama na internete, reklama na slovensku, reklamna agentura, reklamna agentura trencin, reklamna agentúra, reklamne agentury, reklamná agentura, reklamná agentúra, reklamná agentúra trenčín, reklamné, reklamné agentúry, reklamné plagáty, reklamných, reklamu, reklamy, slovensko reklama, tvorba, tvorba web stranok, tvorba web stránok, tvorba webov, tvorba webových stránek, tvorba webstranok, tvorba webu, tvorba www, tvorba www stranok, tvorba www stránok, tvorba wwww, tvorby www, web design, web tvorba, webdesign, štúdio vagentúra sk,corporate identity,design, graficka tvorba,graficke studio,graficky dizajn,grafické študio, grafické štúdio, grafické štúdiá, graphic design, internetova reklama, reklama, reklama na internete, reklama na slovensku, reklamna agentura, reklamna agentura trencin, reklamna agentúra, reklamne agentury, reklamná agentura, reklamná agentúra, reklamná agentúra trenčín, reklamné, reklamné agentúry, reklamné plagáty, reklamných, reklamu, reklamy, slovensko reklama, tvorba, tvorba web stranok, tvorba web stránok, tvorba webov, tvorba webových stránek, tvorba webstranok, tvorba webu, tvorba www, tvorba www stranok, tvorba www stránok, tvorba wwww, tvorby www, web design, web tvorba, webdesign, štúdio vagentúra sk,corporate identity,design, graficka tvorba,graficke studio,graficky dizajn,grafické študio, grafické štúdio, grafické štúdiá, graphic design, internetova reklama, reklama, reklama na internete, reklama na slovensku, reklamna agentura, reklamna agentura trencin, reklamna agentúra, reklamne agentury, reklamná agentura, reklamná agentúra, reklamná agentúra trenčín, reklamné, reklamné agentúry, reklamné plagáty, reklamných, reklamu, reklamy, slovensko reklama, tvorba, tvorba web stranok, tvorba web stránok, tvorba webov, tvorba webových stránek, tvorba webstranok, tvorba webu, tvorba www, tvorba www stranok, tvorba www stránok, tvorba wwww, tvorby www, web design, web tvorba, webdesign, štúdio v
Kontaktné informácie: AENDY design, www.aendy.sk, E-mail: aendy@aendy.sk , Tel: +421 944 625 487