Chystáte sa na pohovor s Vaším grafickým designérom?
Web designérom? Čo budete potrebovať? Aké produkty si objednať?Nie každý sme odborníkom v každej oblasti a tak týmto článkom chceme poradiť všetkým návštevníkom našich stránok ako postupovať pri objednávaní stránok, grafického designu, čo je vhodné mať pripravené na prvé stretnutie.

 1. Najdôležitejšie je určiť si cieľ ktorý chcete dosiahnuť - nové stránky na prezentáciu firmy, prilákanie zákazníkov, vytvorenie letáku a pod.
 2. Buďte pripravený na to že sa Vás bude človek s ktorým sa stretnete pýtať na Vaše názory, je vhodné mať nejaké príklady toho čo potrebujete pripravené, napríklad ak si dávate vyrobiť stránky je dobré ak máte predstavu o tom ako to má vyzerať, alebo len poviete, aké stránky Vás zaujali, čo sa Vám na ktorej páči, čomu sa vyhnúť a čo práve použiť. Taktiež aj pri výrobe loga, chcete moderné, mali ste pôvodné z ktorého treba vychádzať? Aké farby uprednostňujete
 3. Mali by ste sa pripraviť, že Vám možno budú ponúkať služby, ktoré nevyužijete, potrebujete naozaj intro vo FLASHI - väčšinou sa len jedná o zbytočnú položku vo faktúre, 90% užívateľov ho preskakuje a len to spomaľuje načítanie stránok a taktiež vyžaduje akciu na preskočenie alebo trpezlivosť návštevníka stránok.
  Taktiež je potrebné aby ste mali redakčný systém? Je to aplikácia, ktorá Vám umožňuje spravovať obsah stránok Vami ako užívateľom, v priemere sa firemná stránka aktualizuje raz za 2 roky, inak sa menia maximálne cenníky prípadne kontakty, čo je v prípade aktualizácie od tvorcu stránok práca na hodinu. A aktualizovať cenníky si môžete aj sami v prípade, že sa tak dohodnete s tvorcom. A redakčný systém za niekoľko tisíc korún sa stáva zbytočným a taktiež prebytočným.
 4. Presne by ste si mali zadefinovať v akej oblasti pôsobíte a čo by ste od stránok očakávali, a taktiež pod akými kľučovými slovami by ste chceli byť na internete vyhľadávanými.
 5. Taktiež je vhodné mať predstavu o tom či chcete stránku v jazyku HTML alebo FLASH
  (viac v článku FLASH alebo HTML >>>)


  Ak ste si potrebné podklady prípadne informácie pripravili tak by Vás nemalo už nič zaskočiť, jedine ak by sa Vás na niečo nepýtali ale to sa Vám u kvalitných tvorcov webov a grafiky stať nemôže.
 

 
Kontaktné informácie: AENDY design, www.aendy.sk, E-mail: aendy@aendy.sk , Tel: +421 944 625 487